Ana Sayfa Gezi rehberi Estonya En Ucuz Uçak Bileti

Estonya En Ucuz Uçak Bileti

2173
0

Avrupa’nın kuzeyinde yer alan Estonya, Avrupa’daki en küçük ülkelerden biridir. Ancak bir turizm şehri olan Estonya’yı bir yıl içerisinde 5 ila 10 milyon arasında insanın ziyaret ettiği biliniyor. Rus ve Alman kültürünün izlerini hissedebileceğiniz bir ülke olan Estonya’ya; Türkiye’den bir uçak ile ulaşabilirsiniz.

Aeroflot, LOT Polish, Turkish Airlines, Air Baltic uçuş firmaları; haftanın her günü aktarmalı ve aktarmasız olarak uçuşlar düzenlemektedir. Hali hazırda 20 Ocak 2019 tarihi itibariyle Estonya Uçak biletleri 3.000 TL civarından satışa sunuluyor.  Ancak Estonya seyahatini çok önceden planlayarak daha ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. Kalkı ki bu firmaların dönemlik düzenlediği kampanyaları takip ederek en ucuz uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Estonya, Kuzey Avrupa’da yer alan bu ülke olması nedeniyle yılın büyük bölümünü soğuk olarak geçirmektedir. Bu nedenle turistlerin çoğunluğu Haziran ile Eylül ayları arasında havalar nispeten daha sıcak olduğu zamanlar Estonya’ya gelmeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle yaz aylarında Estonya uçak biletleri, normal fiyatların iki katına kadar çıkabilir.

Estonya Ucuz Uçak Bileti Bulma Yöntemi

Estonya uçak biletleri; kış aylarında nispeten daha ucuz olduğu için bu aylarda ucuza uçak bileti bulmanız mümkündür. Ancak yaz aylarında Estonya’yı ziyaret etmek istiyorsanız, ucuza uçak bileti almanız normal şartlarda mümkün değildir. Belki şanslı biriyseniz bir uçak bileti kampanyasından yararlanarak ucuza Estonya’ya uçabilirsiniz. Fakat bir türlü Estonya’ya ucuza uçak bileti bulamıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Estonya turizmi genel olarak yaz aylarında patladığı için uçak biletlerinizi, nispeten daha sakin olan sonbahar aylarına alabilirsiniz. Yaz mevsiminin bitmesiyle beraber bir tık daha soğuk olsa da cazibesinden bir şey kaybetmeyen Estonya’ya sonbahar ayları için çok ucuza uçak bileti ayırabilirsiniz.
  • Eğer mutlaka yaz aylarında Estonya’ya gidecem ancak uçak bileti bulamıyorum diyorsanız; o zaman seyahat planınıza bir ülke daha eklemeye ne dersiniz. Estonya’ya gitmek için öncelikle Polonya, Finlandiya, Danimarka gibi diğer Avrupa ülkelerine uçak bileti alabilir ve oradan otobüsle Estonya’ya geçebilirsiniz. Bu sayede hem daha ucuz uçak bileti ile seyahat edebilir hem de diğer Avrupa ülkelerini de gezebilirsiniz.
  • Skyscanner sitesi üzerinden özellikle geceleri sorgulama yaparak Estonya ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Skyscanner; dünya üzerindeki tüm uçuşları göstererek en ucuz uçak biletlerini size sunan bir sitedir. Bu anlamda uçak biletinizi almadan evvel 1-2 hafta boyunca Skyscanner üzerinden Estonya uçak biletlerini takip ederek anlık kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here