Ana Sayfa Gezi rehberi Estonya Gece Hayatı

Estonya Gece Hayatı

5214
0

90’lı yıllarda Sovyet Rusya’dan ayrılarak kendi bağımsızlığını ilan eden Estonya; bu tarihten itibaren yönünü Avrupa medeniyetlerine çevirerek Avrupa kültürü ile etkileşime geçmiştir. Nitekim Avrupa Birliği’ne üye olmasıyla beraber Estonya’nın başkenti Tallin bir eğlence merkezi haline geldi. Ülkedeki en önemli gelir kaynağını oluşturan turizm sektörüne bağlı olarak Tallin’de onlarca cafe, pub,restaurant ve gece kulübü hizmet vermeye başlamıştır.

Estonya’nın yanı başında bulunan Finlandiya, Danimarka gibi diğer Avrupa ülkelerinden binlerce insan hafta sonları eğlenmek amacıyla Estonya’yı ziyaret ediyorlar. Hali hazırda Avrupa’daki en ucuz ülkelerin başında gelen Estonya’da çok ucuz fiyatlara yemek ve içki bulabilirsiniz. Ülkenin başkenti konumunda olan Tallin’de faaliyet gösteren uluslararası şirketler, okullar ve eğlence merkezleri sayesinde bu şehirde insan hareketliliği oldukça yüksektir. Nitekim insanların sabahlara kadar durmadan eğlendiği bu şehirde gece hayatının hızlı aktığını söyleyebiliriz.

Estonya ekonomisinin ana gelir kalemi turizm olması nedeniyle bu ülkede hizmet sektörü çok fazla gelişmiştir. Dünyanın herhangi bir yerinde göremeyeceğiniz yemek ve içki lezzetlerini bu ülkede 1-2 Euro gibi bir para ile deneyebilir ve sınırsız müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Ülkedeki mekanlar, genel itibariyle kaliteli hizmet verseler de Estonya’da olmazsa olmaz dediğimiz mekanları ve ön plana çıkan hizmetlerini sizler için derledik.

 

  • Club Prive Gece Kulübü

 

Club Prive; Estonya’da bulunan en ünlü gece kulüplerinden biridir. Özellikle eğlenceyi doruklarda yaşamak isteyen insanlar için Club Prive iyi bir tercih olacaktır. Haftanın her günü açık olan Club Prive; küçük bir mekana sahip olduğu için akşam erken saatlerden yerinizi almanızı tavsiye ederiz. Bu gece kulübü genellikle öğrenciler ile gençler tarafından tercih edilir.

 

  • X-Baar Gece Kulübü

 

Her türden insana rastlayabileceğiniz Estonya’da en hareketli mekanlardan biri X-Baar’dır. Tallin şehrinde bulunan bu gece kulübü, genel olarak LGBT’liler tarafından tercih ediliyor. Her gün saat 17:00 saatlerinde hizmet vermeye başlayan X-Baar’da sabaha kadar dans edebilirsiniz. Eğer sadece müzik dinlemek isterseniz, mekanın üst katındaki bar kısmında arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

 

  • The Epic Bar Crawl Tallinn

 

Tallinn’nin en eğlenceli mekanlarından biri olan The Epic Bar, sadece cuma ve cumartesi günleri hizmet veriyor. Diğer günlerde dünya mutfaklarından yemekler bulabileceğiniz bu mekanda; inanılmaz lezzetler tadabilirsiniz. Ayrıca turistlerin uğrak mekanı olan The Epic Bar’da farklı kültürlerden insanlarla tanışabilirsiniz.

 

  • Klubi Teater Gece Kulübü

 

Tallin gece hayatının en renkli mekanlarından olan Klubi Teater’de haftanın her günü etkinliğe denk gelebilirsiniz. Genellikle saç, kıyafet defilelerinin düzenlendiği bu mekan gençlerin akımına uğruyor. Klubi teater, Estonya’ya gezmeye gelen turistler tarafından en çok tercih edilen kulüplerin başında gelmektedir.

 

  • Club Hollywood Gece Kulübü

 

Estonya’da en değişik DJ performanslarını dinleyebileceğiniz Club Hollywood, şehrin merkezinde bulunan büyük bir gece kulübüdür. Haftada 4 gün 23:00 ile 05:00 saatleri arasında hizmet veren Club Hollywood, bu saatlerin dışında pub olarak hizmet veriyor. Nitekim şehrin en popüler mekanları arasında yer aldığı için haftasonları insanların buraya akın ettiğini söyleyebiliriz.

 

  • Venüs Club Gece Kulübü

 

Tallin şehir merkezinde bulunan Venüs Club gece kulübü, haftanın 6 günü 23:00’dan sonra hizmet veriyor. Venüs Club, hizmet vermeye başladığı saatten sonra ilk bir saat içkilerin tamamını yarı fiyatına alabilirsiniz. Ayrıca Estonya’da bulunacağınız tarihlere göre Venüs Club etkinliklerini takip edebilir ve parti etkinliklerine katılabilirsiniz.

 

  • Labor Bar Gece Kulübü

 

Labor Bar, gündüzleri pub, geceleri gece kulübü olarak hizmet veren küçük ama samimi bir işletmedir. Eğlenmek isteyen ancak yüksek sesli mekanlardan hoşlanmayan kişiler; Labor Bar’ı tercih ederek nispeten kafalarını dinleyebilirler. Nitekim gündüz saatlerinde Labor Bar’dan alacağınız tüm içkiler için yarı fiyatını ödersiniz.

 

  • Paar Veini Gece Kulübü

 

Paar Veini, gündüz saatlerinde lezzetli yemek isteyen insanlar için iyi bir tercih olabilir. Her gün 22:00’a kadar cafe olarak hizmet veren Paar Veini, 22:00’dan sonra gece kulübü olarak hizmet veriyor.

Estonya gece hayatında hizmet veren en iyi gece kulüpleri bu olmakla beraber eski şehir meydanında birçok pub ve gece kulübü bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here