Ana Sayfa Eğitim Tallinn University of Technology Master Yapmak

Tallinn University of Technology Master Yapmak

3101
0

Tallinn University of Technology, Estonya’nın başkenti Talin’de 1918 yılında kurulan ve eğitim vermeye devam eden Estonya’nın tek teknik üniversitedir. Üniversitede lisans ve lisansüstü olarak verilen tüm eğitimlerin tamamında eğitim dili İngilizce olarak kabul edilmiştir. Nitekim dünyadaki en iyi 500 üniversite arasında yer alan Tallinn Üniversitesi’nde bulunan 11.000 kayıtlı öğrencinin %20’si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Hali hazırda Skype ve TransferWise gibi internet girişimlerini kendi kampüsünde bulunduran Tallinn Universitesinin vizyon sahibi yenilikçi bir eğitim anlayışı vardır. Asıl amacı Estonya ülkesine yararlı olabilecek bilim, sanat insanları yetiştirmektir.

Tallinn Üniversitesi; girişimci insanlar yetiştirmek amacıyla aynı zamanda iş hayatına yönelik dersler vermektedir. Okul kampüsü içerisinde yer alan işletme binasında, hangi bölümü okuduğuna bakılmaksızın tüm öğrencilere bir işletme sahibi olmanın, yönetmenin esasları anlatılır. Nitekim bu okuldan mezun olan birçok insan kısa bir sürede kendi meslek alanında kendi işletmesini kurabilecek bilgi ve donanıma sahip olabilir.

Bu kapsamda Türkiye’de yahut başka bir Avrupa ülkesinde lisans eğitimi alan kişiler; Tallinn University of Technology fakültesinde uygun fiyatlarla yüksek lisans yapabilirler. Nitekim bazı master programları da ücretsiz olarak verilmektedir. Yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin sadece konaklama masraflarını karşılaması yeterlidir

 

Tallinn University Of Technology Yüksek Lisans Başvurusu

Tallinn University Of Technology üniversitesinde yüksek lisans yapmak için her yıl 1 Ocak ve 1 Mayıs tarihleri arasında online olarak başvuru yapmanız gereklidir. Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için aşağıdaki belgeleri başvurunuza eklemeyi unutmayın.

 • Lisans eğitiminize ilişkin Türkçe ve İngilizce Transkript çıktısı, bu çıktı okul dekanı tarafından imzalanmış olmalı,
 • Başvuru formuyla beraber gönderilmek üzere bir adet biyometrik fotoğraf
 • Okuldan kabul almak için yazılmış olan Niyet Mektubu
 • IELTS gibi uluslararası bir İngilizce sınavından alınmış yüksek dil puanı evrakı (İELTS: 5.50 – TOEFL:72)
 • 100 Euroluk başvuru ücreti makbuzu

Bu belgelerden bazıları Noter tarafından onaylı olarak sunulması lazım olabilir, bu nedenle belgeleri sunmadan evvel okula mail atarak belgeleri nasıl istedikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tallinn University Of Technology Konaklama

Tallinn Üniversitesi’nde cuzi ücretlerle yahut ücretsiz olarak master yapmaya karar verenler; okul yakınında bulunan öğrenci yurtlarında konaklayabilirler. Paylaşımlı odalarda aylık ortalama 50 Euro gibi bir ücret ile konaklanması mümkündür. Yurtta kalmak isteyemenler ise; öğrenci evi, öğrenci apartı yahut hostel seçeneklerini değerlendirebilirler. Her ihtimalde Estonya’da öğrenciler için konaklama ücretleri oldukça uygundur.

Üniversiteden kabul aldıktan sonra Türkiye’de bulunan aracı kurumlar ile iletişime geçerek konaklama ile ilgili yardım alabilirsiniz. Nitekim bu aracı kurumlar sizin bütçenize göre Estonya’da konaklayabileceğiniz bir apart, otel bulurlar.

Tallinn University Of Technology Master Yapmanın Avantajları

Tallinn Üniversitesi’nde master yaparak aşağıdaki ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

 • Estonya’da bulunduğunuz süreler içerisinde, resmi devlet kuruluşlarındaki tüm işlemlerinizi internet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ülkede bulunduğunuz sürede şirket kurmak isterseniz, E-resident sistemi üzerinden 20 dakikada şirket kurarak girişim fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.
 • Girişimci ve yenilikçi bir ruha sahip akademik kadrosu bulunan Tallinn Üniversitesi’nde alacağınız eğitim ile birçok insanın önüne geçebilirsiniz.
 • Üniversite kampüsünde faaliyetlerini sürdüren Skype’dan her sene burs alabilirsiniz.
 • İnternete ücretsiz olarak erişebilir ve sınırsızca kullanabilirsiniz.
 • Dünyanın en iyi ülkelerinden biri olan Estonya’da yaşama imkanı yakalarsınız.
 • Okuldan alacağınız diplomalar ile dünyanın herhangi bir yerinde iş yapabilir yahut doktora yapabilirsiniz.
 • Ar-ge yapmak isteyenler de okuldan alacakları ödenekler ile proje geliştirebilir ve araştırmalarını tamamlayabilirler.
 • Okuldan mezun olanlar, Estonya’da kalmaları halinde doğrudan işe girebilirler.
 • En önemlisi öğrenci olarak Estonya’da yaşayan bir insan aylık ortalama 400 – 500 Euro civarında bir harcama yaparak güzel bir hayat yaşayabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here