Ana Sayfa Vize İşlemleri Vfs Estonya Nedir?

Vfs Estonya Nedir?

2782
0

Vfs global, Estonya Hükümeti tarafından vize başvuruları için yetkilendirilen ve dünyanın dört bir yanında merkezi bulunan aracı bir firmadır. Vfs global firması; Estonya vizesinin alınması süresince danışmanlık hizmeti vermektedir. Nitekim Estonya vizesi almaya karar veren kişiler; Vfs global firmasının Türkiye’de yer alan ofislerini ziyaret ederek vize başvuruları konusunda yardım alabilirler.

VFS Estonya aracılığıyla vize başvurusunda bulunmak için gerekli masrafları ve belgeleri VFS ofisine teslim etmeniz yeterlidir. VFS sizin yerinize vize başvurusunda bulunur ve başvuru sürecini sizin yerinize takip eder.

Estonya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Estonya aynı zamanda bir Schengen ülkesidir. Bu anlamda Estonya vizesi almak için seyahat tarihinden 90 gün öncesinden Estonya vize başvurusu yapılması gereklidir. Nitekim Estonya vizesi alabilmek için tek yetkili kurum olan VFS Global aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vize başvurusunda bulunmadan evvel ne amaç ile vize almak istediğinize karar vermelisiniz. Bu anlamda Estonya’ya gitme nedeninize göre (iş, gezme, öğrencilik) almanız gereken vize türüde değişiklik gösterir. Ayrıca hali hazırda Siyah ya da Yeşil pasaport sahibiyseniz; Estonya’ya girebilmek için herhangi bir vizesi almanıza gerek yoktur. Eğer Bordo pasaportunuz var ise; aşağıdaki yönergeyi takip ederek Estonya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Öncelikle VFS Global firmasından alacağınız başvuru formunu, kendi bilgilerinize göre gerçek ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Başvuru formuna, Estonya’ya ne amaç ile gittiğinizi, Estonya’da ne yapacağınızı, nasıl geçineceğinizi açık bir şekilde yazmalısınız.
 • Kimlik bilgilerinizin eşleşmesi amacıyla VFS Global ofisinde parmak izinizi taratın.
 • Estonya’ya gittiğinizde oraya göçmen olarak yerleşmeyeceğinizi kanıtlamak amacıyla; Türkiye’deki maddi durumunuzu ve Türkiye’ye dönüş yapacağınız uçak biletlerini de başvuru formuna ekleyin.
 • 12 yaşından büyük tüm başvuru sahipleri ayrıca Biyometri işlemine tabi tutularak fiziksel ve ruhsal davranışları saptanır ve başvuru evraklarına eklenir.
 • Başvuru evrakları ile beraber 60 Euroluk vize başvuru harcını da ödeyerek başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Başvuru tarihinden itibaren ortalama 10-15 gün içerisinde vize başvuruları değerlendirilir ve başvuru sonuçları başvuru sahiplerine iletilir. Başvuruları kabul edilen kişilere kargo ile Estonya Vizeleri gönderilir. Vize belgesinin gelmesi ortalama 5-6 gün sürebilir. Bu anlamda Estonya’ya seyahat tarihinden itibaren işinizi garantiye almak için en az 2-3 ay önceden başvuru yapın.

Estonya Vizesi İle İlgili Önemli Bilgiler

Estonya vizesi almak için başvuruda bulunmadan evvel unutulmaması gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar;

 • Estonya Vize başvurusunda bulunabilmek için uçak biletlerinizin doğrudan Estonya’ya alınmış olması gereklidir. Herhangi bir Avrupa ülkesine gitmek için Estonya vizesini aracı olarak kullanamazsınız.
 • Estonya vizesi için 60 Euro harç bedeli ve aracı kuruma ödeyeceğiniz hizmet bedelleri, başvurunuzun kabul edilmemesi halinde geri iade edilmemektedir. Ayrıca Estonya Hükümeti; vize başvurularını reddetmek konusunda yetki sahibidir.
 • Başvurusu kabul edilen ve vize alan kişiler; bu vizeye dayanarak Schengen ülkelerinde seyahat etme hakkına sahip değillerdir. Nitekim her Schengen ülkesi kendi kanunlarına göre ülkeye girilmesine izin verebilir.
 • Estonya vize başvuruları; seyahat tarihinden itibaren en erken 3 ay en geç 1 ay içerisinde yapılması lazım olur.
 • Estonya Başkonsolosluğu başlangıçta talep ettiği başvuru evrakları dışında; belge talep etme hakkına sahiptir.
 • Başvuru sırasında yanlış ve gerçek dışı bilgiler verilmesi halinde başvurular değerlendirilmeden reddedilir.

Estonya vize başvurusu ile ilgili olarak VFS Global firması ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here